eski-kasar-peyniri-500g-0484ef.jpg
eski-kasar-peyniri-500g-0484ef.jpg

Eski Kaşar Peyniri 500g (BayburtOva10)

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺160,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺152,00(KDV Dahil)

Eski Kaşar Peyniri 500g

Dünyaca ünlü olan Kars eski kaşar hem lezzet açısından hem de vitamin açısından oldukça zengin bir besindir. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez tatlarından birisi olan Eski Kaşar yemeklere lezzet açısından eklenebilen peynirlerden de birisidir. Kaşar peyniri çinko, kalsiyum, fosfor, B12, K vitamini, A vitamini, D vitamini, protein, potasyum ve sodyum barındırmaktadır. Besleyici özelliği ile çocukların tüketmesinde büyük bir fayda vardır. çocuklarda kemik gelişimini destekleyen bir besin olan Kars eski kaşar sabah kahvaltılarında tüketildiği gibi, bütün öğünlerde de tüketilebilen bir besindir. Tok tutma özelliği ile uzman diyetisyenler tarafından diyet listelerine eklenerek zayıflamaya destek bir besin olarak tüketilmesi önerilir.

Eski Kaşar Faydaları Nelerdir?

Hastalıklara Yakalanma Riskini Azaltır: İçeriğinde bulunan sfingolipid, konjuge ve linoleik asit sayesinde hastalıklara karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır.

Fazla Kilolardan Kurtulmayı Sağlar: Tüm dünyada son zamanlarda oluştuğu görülen fazla kilo alma sorunu dengesiz beslenmeden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. tüm diyet listelerinde bir miktar tüketilmesi önerilen kaşar peyniri ve peynir sayesinde bu besinin tok tutma özelliği kullanılarak fazla kiloların hızla atıldığı görülmektedir. Kas yapımını hızlandırması da kaşar peynirinin kilo vermeye yardımcı olmasını sağlamaktadır. Bunların yanı sıra kaşar peyniri metabolizmanın hızlanmasını da sağlamaktadır.

Sindirim Sistemini Kuvvetlendirir: Sindirim sistemi tüm hastalıkların oluşumunu sağlayan bir sistemdir. Ağızdan başlayarak bağırsaklara kadar uzanan sindirim sistemi ne kadar sağlıklıysa kişinin vücut sağlığı da o kadar yerinde olur. Kaşar peyniri içerdiği vitamin ve mineral kaynakları ile sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar ve hareketli bağırsaklar sayesinde toksin atmayı hızlandırır.

Kemik Gelişimini Güçlendirir: Küçük çocuklarda kemik gelişiminin büyük bir önemi vardır. boy uzatma daha güçlü bir kemik yapısına sahip olmak için düzenli olarak sabah kahvaltısında kaşar peyniri tüketimi yapmak şarttır. kemik yapısı menopoza girmiş bayanlarda da oldukça önemlidir. menopoza girmiş bayanlarda kemik erimesi görüldüğünden dolayı sabah kahvaltıları da dahil olmak üzere mutlaka gün içinde bir miktar kaşar peyniri tüketmek şarttır. Kemik gelişiminde kaşar peyniri kullanımı ilaçtan daha fazla etki sağlamaktadır.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR