kuflu-kerti-peyniri-900g-227-a3.jpg
kuflu-kerti-peyniri-900g-227-a3.jpg

Göğermiş Peyniri 1000g (BayburtOva25)

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺250,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺237,50(KDV Dahil)

Göğermiş Peyniri 1000g

Küflenmesi için özellikle Penicillium kültürü kullanılan Bayburtova Kerti Peynirinin kendine has lezzetinin kaynağı en beğenilen tatlardan biri olan Rokfor peynirinin de yapılımında kullanılan bu kültürdür. Bağışıklık sistemini güçlendiren Hasmandıra Göğermiş peyniri içeriğinde bol miktarda kalsiyum ve protein bulundurmaktadır.

Yağ oranı azaltılarak üretildiğinden, diyet peyniri ya da sporcu peyniri olarak da isimlendirilir. Az yağlı peynir tercih edenlerin damak zevkine hitap edecek olan Göğermiş Peynirinde %4 ila %8 oranında kaya tuzu kullanılmakta olup harici bir katkı maddesi veya koruyucu bulundurmaz.

Bayburtova Kerti Peyniri, Çeçil peyniri  ve tel peynirinden ayıran özellik 9 ay süresince dinlendirilmiş ve yağı yüksek oranda azaltılmış, tam olgunlaşmıştır peynir sınıfına girmesidir.

Diyet programı uygulayanların, yağsız peynir tüketmekten hoşlananların ve spor yapanların rahatlıkla tercih edebileceği Kerti Peynir, çocukların kemik gelişiminde takviye olarak da kullanılabilir.

Göğermiş Peyniri Faydaları Nelerdir? 

 • Antibiyotik etkisi bulunan küflü peynir diğer peynirlere nazaran vücutta daha fazla bağışıklık sistemini koruduğu gibi, hastalık oluşmasını da önleyen bir yapıya sahiptir.
 • Kalsiyum açısından zengin bir besin olan küflü peynirin çocuklarda ve yetişkinlerde kemik sağlığını koruduğu bilinir. Menopoza girmiş bayanlarda oluşan kemik erimelerini de önlemeye büyük etkisi olan bu peynir türü gün içinde tüketildiğinde kemiklere direnç sağlayıcı bir etki göstermektedir.
 • Konsantrasyon güçlüğü çeken yetişkinlerde ve çocuklarda küflü peynir diğer besinlere nazaran iki kat daha etki göstererek konsantrasyon güçlüğünü ortadan kaldırmaktadır. Küflü peynir tüketenlerde kavrama kabiliyeti diğer kişilere nazaran daha yüksek olduğu gözlemlenebilir.
 • Erken yaşta alzheimer veya demans hastalığı görülen kişilerin çoğunun peynir tüketmedikleri incelemeler sonrasında gözlemlenen sonuçlardır. Peynir tüketimi geç yaşta ve erken yaşlarda alzheimer ve demans gibi hastalıklardan erkek ve kadınların korunmasını sağlamaktadır.
 • Romatizma oluşumunu engellemek ve romatizma ağrılarından korunmak için tüketilmesi gereken sayılı gıdalar arasındadır.
 • Ölçülü olarak tüketildiğinde tok tutma etkisi ile zayıflamaya yardımcı olan sayılı gıdalardan birisidir.
 • Mikroplara karşı vücudun direnç oluşturmasını sağlar.
 • Vücutta kan dolaşımının hızlanmasını sağladığı gibi, kalp damar hastalıklarının oluşmasını da engellemektedir.
 • Gözlere canlılık verir.
 • Cildin daha parlak olmasını sağlar.
 • Saç dökülmesinin önlenmesini içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlamaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR