kerti-lor-peyniri-1000g--41a3-.jpg
kerti-lor-peyniri-1000g--41a3-.jpg

Kerti Lor Peyniri 1000g (BayburtOva22)

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺170,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺161,50(KDV Dahil)

Bayburt Ova Kerti Lor Peyniri 1kg

Bayburt’un lezzetiyle en meşhur lor çeşitlerinden biri olan kerti lor diğer adıyla küflü lor, Bayburt’a özel lor çeşitlerinden biridir. Daha çok kerti lor diye bilinen lor çeşidine yöre insanı “küflü lor” da demektedir.

Lora küflü denmesinin nedeni lorun kendine özgü renginden kaynaklanmaktadır.

Göğermiş lorun olgunlaşması minimum 6 ay sürmektedir . 

Makarnalarda, hamur işlerinde ve çorbalarda lezzeti için eklenen bu gıdanın vitamin değerleri de oldukça fazla yüksektir.

Düşük kalorisi ve tok tutma etkisi ile tüm zayıflama diyetlerinde bulunması gereken Kerti Lor 1kg hızlı kilo vermek için diyet listelerinde mutlaka değerlendirilmelidir.

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir Bağışıklık sistemi vücudumuzda hastalık dengesini koruyan eğer düşük ise dışarıdan gelen mikropları daha kolay almamıza neden olan bir yapıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için bazı gıdaların tüketimini yapmak şarttır. bu gıdalardan birisi de peynirdir. Mutlaka gün içinde tüketilmesi gereken peynirin uzmanlara göre bağışıklık sistemini kuvvetlendiren sayılı gıdalar arasında olduğu sayılmaktadır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde de vücut direncini hem halsizliğe ve bitkinliğe karşı hem de kış hastalıklarına karşı koruduğu gözlemlenebilir.

Zihin Yorgunluğunu Giderir Yapılan araştırmalara göre peynirin sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Peynir içerdiği vitaminler sayesinde stresin tamamen atılmasını sağladığı gibi, sıkıntı ve çok düşünce sonrasında oluşan zihin yorgunluğunu da gidermektedir.

Cilt Sağlığını Koruyucu Etkisi Vardır İçerdiği kalsiyum sayesinde cilt sağlığının korunmasını sağlarken, peynir saç sorunları yaşayan kişilerde de oldukça etkilidir. Taşıdığı selenyum sayesinde gün içinde bir miktar tüketildiğinde sanki cilde bakım yapmış etkisi göstermektedir.

Lor Peyniri Menopoz Döneminde Kemik Sağlığı İçin Önemlidir Peynirler arasında en çok vitamin değeri olan peynir türlerinden birisi olan lor peynirinin kemikler üzerinde büyük bir fayda sağladığı bilinmektedir. Kadınlarda belirli bir yaştan sonra menopoz döneminin başlaması kadınların kemiklerinde erimeye neden olmaktadır. Belirli düzeyde tüketilen lor peyniri ile kadınlarda menopoz dönemindeki kemik erimesi önlenebilmektedir.  

Etiketler
lor, kerti lor, yeşil lor,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR