Köy Tereyağı 2000g
Köy Tereyağı 2000g

Köy Tereyağı 2000g (BayburtOva5)

İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺760,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺695,00(KDV Dahil)

Köy Tereyağı 2000g

Kültürümüzde tereyağının yeri oldukça geniştir. Pilavlarda, kahvaltılarda ve birçok yemekte kullanımı yapılan tereyağı oldukça geniş kapsamda kullanılmaktadır.

Vitamin değeri oldukça yüksek olan tereyağı belirli ölçülerde mutlaka gün içinde her yaştan kişi tarafından tüketilmesi önerilen bir gıdadır. 

Bayburt Köy Tereyağı 2kg içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller çocukların daha hızlı gelişmesine ve yetişkinlerin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar niteliktedir.

Çok aşırıya kaçmadan tüketildiğinde vücut için oldukça faydalı olan bu yağ türü hayvansal olduğundan vücudun direncini hastalıklara karşı koruyucu etkiye sahiptir.

 

Tereyağının Faydaları Nelerdir?

  • Troid hastaları için sağlıklı bir ürün olan tereyağı düzenli olarak kullanıldığında bu hastalığın belirtilerini ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir.
  • Omega-3 içerdiği bilinen tereyağının beyne iyi gelen etkisi çocuklarda beyin gelişimini desteklerken yaşı ilerlemiş olan kişilerde demans ve alzheimer gibi hastalıkların ortaya çıkmasını engellemektedir.
  • Ölçülü olarak kullanıldığında sindirim sistemi üzerinde büyük bir faydası bulunmaktadır. Sindirim sistemi üzerindeki etkisini bağırsak hareketlerini düzenlemek ve mide asidinin giderilmesinden yana kısa sürede gösteren bir güce sahiptir.
  • Kardiyovasküler hastalıkların iyileşmesinde etkisi olan tereyağı HDL kolesterolün yükselmesinde iyi bir etki gösterirken LDL kolesterolün de düşürülmesinde büyük etki sahibidir.
  • Mide ve bağırsakların korunmasını sağlayan tereyağı belirli ölçülerde her gün tüketildiğinde bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlamaktadır.
  • Tereyağın içerisinde bulunan D ve A vitamini sayesinde kemik hastalıkları ile kişi karşı karşıya kalmaktan korunmaktadır. Daha güçlü kemiklere sahip olmak isteyen kişiler düzenli olarak sabah kahvaltılarında sade olarak tereyağını tüketmeleri gerekir.
  • Eklem romatizmaları ve kireçleme hususunda belirli oranda faydası bulunan tereyağının gözlere de faydası bulunmaktadır.
  • Doyurucu özelliği ile çocuklarda yemek yeme dengesini koruduğu için çocukların obezite ile mücadelelerini kolaylaştırır.
  • İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağırsaklardaki savunma sistemini artırarak kişinin daha zinde ve daha çok iş verimi olmasını sağlamaktadır.
  • Zekâ seviyesini artırdığı bilinen tereyağının her sabah mutlaka okul çocukları tarafından tüketilmesi gereklidir. yoğunlaşma güçlüğü çeken çocuklarda kısa sürede etkisini gösterdiği bilinmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR